XXI. POHÁREK

XXI. POHÁREK otevřel ČESKÝ POHÁR V PARAPLAVÁNÍ 2024. Závod byl zařazen do kalendáře kalendáře World Para Swimming. K vidění byly jak výkony mladých talentovaných plavců, tak plavců reprezentantů včele s čerstvým mistrem světa z Manchesteru 2023 Davidem Kratochvílem, dále se stříbrným medailistou z LPH v Tokiu 2020 a mistrem světa z Funchalu 2022 Arnoštem Petráčkem a karlovarskou plavkyní, trojnásobnou finalistkou paralympijských her v Tokiu, Vendy Duškovou. Statistika ukázala, že letošní počet závodníků vystoupal na počet, tj. 132 plavců ze 16 klubů z ČR i Slovenska.

V kategorii OPEN, muži zvítězil junior David Kratochvíl, před dalšími reprezentanty Jonášem Kešnarem a Tadeášem Strašíkem. Kategorii OPEN, ženy ovládla plavkyně klubu SK KONTAKT BRNO Agáta Koupilová před Alexandrou Borskou a domácí Vendulou Duškovou. Všichni vyhlášení v kategorii OPEN jsou reprezentanti se splněnými limity na letní paralympijské hry do Paříže 2024. V kategorii družstev zvítězil klub PARA PLAVÁNÍ PRAHA, na druhém místě skončil domácí klub SK KONTAKT KARLOVY VARY a na třetím SK KONTAKT BRNO.

Pořadatelem pohárové série je Český svaz plaveckých sportů a tradičním organizátorem závodu je sportovní klub SK KONTAKT KARLOVY VARY. POHÁREK je otevřen plavcům s tělesným, zrakovým, mentálním postižením. Závod má na Karlovarsku dobré jméno a podporu z vedení nejvyšších správních celků i regionálních firem. Patronem závodu je žokej Josef Váňa, osminásobný vítěz Velké pardubické a člověk, pro kterého byla voda po všech zraněních vždy nápomocná a životodárná.

Celkové výsledky, ohlédnutí za akcí a oficiální fotografie naleznete zde:

Ohlédnutí za akcí

Oficiální fotografie

Výsledky